İnternet ortamında Google’nin el atmadığı tek yer sanırım online alışveriş sistemi. Alışveriş siteleri dışında dünyadaki en iyi sitelere ya el atıyor yada rakip çıkarıyor. Hele ki elinde android gibi bir yazılım  varken ve dünyanın en çok kullanılan arama motoru konumundayken bu tarz uğraşlar kendisine çocuk oyuncağı gibi geliyor.

Uğraşları sayesinde Hotmail sitesini batırmasa da önüne geçmeyi başarmış, Youtube, Blogger gibi sistemleri de satın almıştı. Fakat ne yaptıysa  bir türlü kendi sosyal medya ve paylaşım sitesi olan Google+ sitesini  Facebook’un önüne geçirmeyi başaramamıştı. Üye sayısı bakımından belki android sayesinde aralarında çok fazla fark yoktur ama hesaplar sadece üyelikten ibaret. Kullanan pek yok. Bu sefer ki webtasarım örneğimiz de Google+ mobil uygulaması benzeri bir örnek.

Bu mobil tasarım  örneğin tek sayfadan oluşsa da kendi mobil uygulamalarınız için kullanabileceğiniz hazır tasarımlar barındırıyor. Kategori işaretine basınca sol taraftan menü açılması, bildirim ikonuna tıklayınca sağ tarafta pencere açılması ve üstteki ok işaretine tıklayınca da bir başka menünün açılması gibi özelllikleri mevcut. Belki kendi sitem için bir uygulama yapıp aynısını kullanabilirim düşüncesindeyim şuanda. Bu yüzden arşivimde özel bir yere sakladım. Ufak değişiklikler yapıp oldukça kullanışlı bir hale getirilebilir. Sitede henüz bu tarz mobil tasarım örnekleri sayısı çok fazla değil ama bundan böyle bu tarz çalışmaları daha fazla yayınlama niyetindeyim.

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla