Google Plus benzeri mobil site tasarımı

İnternet ortamında Google’nin el atmadığı tek yer sanırım online alışveriş sistemi. Alışveriş siteleri dışında dünyadaki en iyi sitelere ya el atıyor yada rakip çıkarıyor. Hele ki elinde android gibi bir yazılım  varken ve dünyanın en çok kullanılan arama motoru konumundayken bu tarz uğraşlar kendisine çocuk oyuncağı gibi geliyor.

Google

Uğraşları sayesinde Hotmail sitesini batırmasa da önüne geçmeyi başarmış, Youtube, Blogger gibi sistemleri de satın almıştı. Fakat ne yaptıysa  bir türlü kendi sosyal medya ve paylaşım sitesi olan Google+ sitesini  Facebook’un önüne geçirmeyi başaramamıştı. Üye sayısı bakımından belki android sayesinde aralarında çok fazla fark yoktur ama hesaplar sadece üyelikten ibaret. Kullanan pek yok. Bu sefer ki webtasarım örneğimiz de Google+ mobil uygulaması benzeri bir örnek.

Bu mobil tasarım  örneğin tek sayfadan oluşsa da kendi mobil uygulamalarınız için kullanabileceğiniz hazır tasarımlar barındırıyor. Kategori işaretine basınca sol taraftan menü açılması, bildirim ikonuna tıklayınca sağ tarafta pencere açılması ve üstteki ok işaretine tıklayınca da bir başka menünün açılması gibi özelllikleri mevcut. Belki kendi sitem için bir uygulama yapıp aynısını kullanabilirim düşüncesindeyim şuanda. Bu yüzden arşivimde özel bir yere sakladım. Ufak değişiklikler yapıp oldukça kullanışlı bir hale getirilebilir. Sitede henüz bu tarz mobil tasarım örnekleri sayısı çok fazla değil ama bundan böyle bu tarz çalışmaları daha fazla yayınlama niyetindeyim.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-11-25 tarihinde yayınlandı,Toplam 1293 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...