Muhtemelen  cep telefonları için ekran videosu çekme programı arıyorsanız play store üzerinden bir kaç tane program indirip denedikten sonra üzüle üzüle sildiğiniz olmuştur. Hatta bazı uygulamaları indirip root istediğini gördüğünüzde aklınızdan telefonunuza root atmak bile geçmiştir.

Şimdiye kadar baktığınız bütün uygulamaları bir kenara bırakın ve rootsuz  ekran videosunun nasıl çekileceğini, bu yazıyı adım adım okuyarak kendiniz yapın.

Az Screen Recorder

Sadece oyun değil dilediğiniz her şeyi kolayca videoya kaydetmenize yarıyor ayrıca ekran fotoğrafı da kaydetme özelliği bulunuyor.

Video kayıt

Az Screen recorder uygulamasına dokunduğunuzda 2. seçenekteki gibi  bir pencere  açılır. Bu penceredeki ikonların her birinin farklı görevi vardır. 2 numaralı okun gösterdiği ikon kayıt yapar, kamera ikonu ekran resmi çeker, ayar ikonu da bildiğiniz gibi ayarlardır, resim ikonu düzenleme penceresini açar fakat kullanabilmeniz için pro eklentiler edinmeniz gerek. Pro eklenti satın aldığınızda kesme biçme işlemlerini rahatlıkla yapabiliyorsunuz ama siz satın almayın, aşağıda verdiğim linkten ücretsiz indirebileceğiniz uygulama zaten düzenleme işini yapıyor ve üstüne de görüntü kalitesinden hiç bir şey eksiltmeden %70 e kadar sıkıştırabiliyor.

Başla

2 numaralı ikona bastıktan sonra karşınıza böyle bir pencere çıkacaktır. Şimdi Başla yazısına bastığınızda her hareketiniz saniye saniye kayıt olmaya başlayacaktır.

Durdur, Oynat, Bitir

Kayıt başladıktan sonra aşağı kaydırılabilen bildirim panelinde programın durdurma, oynatma ve bitirme butonlarını görebilirsiniz.  Pause ile durdurduktan sonra istediğiniz zaman tekrar devam edebilirsiniz, Stop tuşuna bastığınızda ise kayıt işlemi biter. Draw seçeneği ücretli bir seçenek. Ücret ödemeden kullanamıyorsunuz, zaten olmasa da olur.

Paylaş

Stop butonuna bastıktan sonra karşınıza ekran videonuz gelecektir. Burada işinize en çok yarayanı Paylaş ikonu tabi ki. Paylaş butonuna ak ister Youtube kanalınıza yükleyin isterseniz de Whatsapp ta paylaşın. Artık dilediğinizi yapabilirsiniz ancak başlangıç ve bitiş kısmındaki program hareketlerini öncesinde silmeniz ve videoyu da sıkıştırmanız gerekiyor. İşte size mükemmel bir sıkıştırma programı.

Video Trimmer Guru

Bu uygulama kesinlikle telefonunuzdan eksik olmamalı evet şaka yapmıyorum, çok uzun zamandır benim için olmazsa olmazlardan olan bu program bütün videoları hiç bir zarar vermeden sıkıştırarak telefon hafızasında çok büyük yer açılmasına yarıyor ayrıca kesme biçme işlemlerini de sorunsuz bir şekilde yapabiliyor. Kullanımı da oldukça kolaydır ve ücretsizdir.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla