a.Sexy mouseover effects

Evet bir zamanlar kapış kapış giden ve hemen hemen herkes tarafından kullanılan bu tarz örnekler artık pek kullanılmasa da hatıra olarak kalsın diye paylaşmak istedim.

Şu fareyi tutup görsellerin üstüne getirdiğiniz zaman sağa sola kayması, hafiften kararması yada karanlık bir görüntü iken aydınlık olması gibi işlev sağlayan bir örnek buda. Günümüzde bu tarz çalışma için herhangi bir framework kullanmadan sadece stil dosyaları üzerinden de artık bu tarz çalışmaları çok kısa sürede yapabiliyoruz. Kim bilir belki kimilerinin hoşuna gider ve kullanmak ister diye bunu da paylaşmak istedim sizlerle.

a.Sexy

Bu örneğin aslında asıl can alıcı olan örneği resimleri uzunluklarına göre div e yerleştirmesidir. Belki bu özelliği işinize yarayabilir. Resimler geniş ise soldan div boyutu kadarı ekranda görünür ve diğer kısmı da fareyi resmin üzerine getirdiğinizde kayarak görürsünüz. Aynı şekilde uzun olanlarda aşağıdan yukarıya doğru gider.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-11-07 tarihinde yayınlandı,Toplam 813 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...