Telefonunuz için vazgeçilmez olacak arkaplan programları

79Okunma
5 yorum

Tasarım ve renkler hayatımızın olmazsa olmazları arasında olan, farkında olmasak bile sürekli hayatımızda kullanmayı eksik etmediklerimizdendir. Sürekli aynı, uyumsuz renkler can sıkıntısına neden olduğu gibi uyumlu renkler de bize farklı hisler verebikiyor zaman zaman. Evimizdeki portrelerden tutun bilgisayar ve cep telefonu ekranlarımıza kadar arka plan resimlerini sürekli değiştirir değiştirir dururuz. Bu yazımızda Android telefonlar için yeteri kadar vaktinizi öldürecek, kullanmaktan, bakmaktan sıkılmayacağınız en iyi Android arka plan uygulamalarını paylaşacağız sizlerle. Elimden geldigi kadar sizlere arkaplan uygulaması önerisinde bulunmak istediğim gibi bulabildiğim kadar en iyilerini de yayınlamaya özen gostericem. Listedeki uygulamaların sayısı abartılı olabilir ve içlerinden daha öncesinde denedikleriniz de olabilir. Bu yüzden liste biraz uzun kalabilir size göre. Bana sorarsanız 1 numaralı uygulama size bu iş için tek başına yeter. Yine de diğer uygulamalara bir göz atın derim.

1- ZEDGE™ Ringtones & Wallpapers

Telefonunuz

Diger android arka planlarından fazla bahsetmeye bilirim Zedge den bahsedeceğim kadar. Çünkü Zedge uygulaması hd arkaplan resimlerinin dışında zil sesleri, melodi, mesaj bildirim sesleri, alarm sesleri, film müzikleri, komik sesler gibi dosyaları da kolaylıkla indirip telefonunuzda ayarlayabiliyorsunuz. Zedge uygulamasını indirdiğinizde sol taraftaki kategorilerden birini seçerek bulduğunuz hd arkaplan resimlerini ve zil seslerini download butonuna bastıktan sonra set butonuna basıp telefon arka planına ve kilit ekranına hd resimleri ekleyebiliyorsunuz. Zil seslerini de kişi, alarm ve mesaj bildirimi olarak ayarlamak çocuk oyuncağı. Resim kategorileri arasında manzara, doğa, hayvanlar, sanatçılar, filmler, çizgi filmler ve daha birçok hd wallpaper kategorisi bulunduruyor. En sevdiğim özelliklerinden bir tanesi de güncel, popüler film  müziklerini de kolaylıkla  bulup herkesten önce kendi telefonumda kullanmak tabi ki. Game of thrones, Jack Sparrow, Suicide Squad ve Kill Bill filmlerin/dizilerin müziklerine de Zedge ile rahatlıkla erişebilmek mümkün. Polis telsizi, siren sesi, hayvan sesleri, komik sesler ve dahası da var tabi.

2- Google Duvar Kağıtları

Telefonunuz

Zedge uygulaması 100 milyon indirmeyi geçmişken Google tarafından yayınlanan bu duvar kağıtları uygulaması henüz 1 milyon indirmeye sahip. Sanırım Google de bu işte para  var deyip el atmış. Zamanla Zedge yi geçer mi bilmem ama şimdiki  özellikleri iyi  gibi. Herşeyi  her zaman otomatik hallettiği gibi  bunda da yine içerik bakımından otomatiğe bağlamış görünüyor. Google+ ve haritalardaki en çok beğenilen resimleri  sizlere sunuyor. Ayrıca  her gün telefonunuzun duvar kağıdını otomatik değiştirerek seçmiş olduğunuz fotoğraf kategorisindeki resimleri her gün değişik bir  resim olarak telefonunuzun duvar kağıdına ayarlıyor.

3- HD Duvarkağıtları (Wallpapers)

Telefonunuz

OGK şirketi tarafından geliştirilen HD Wallpapers uygulamasının yeri normalde 3.  değil 2. sıradır. Ama  dediğim gibi Google henüz yeni yayınladığı için HD Wallpapers i geçebilir düşüncesindeyim. İndirdiğiniz görüntüleri kırparak telefonunuza  göre ayarlayabildiğiniz  gibi olduğu gibi  de kullanabiliyorsunuz bu programda. İster kendiniz  için indirin isterseniz  de indirdiğiniz  resimleri yine program üzerinden başka kişilere  yollayın bluetooth kullanarak. 30’dan fazla kategorisi ve anahtar kelimelerle de arama yapılabilmesi cabası.

4- Benim için Duvar Kağıtları

Telefonunuz

Bu yazımda paylaştığım programların hepsini denemedim desem yalan olur. İlk 3’ten sonrasını işinize yarayabilir  diye eklemeye devam ettim. Yoksa ilk üçü bile milyonlarca resim elde etmeniz  için yeterliydi. HD ve QHD mükemmel resimlerin olduğundan bahsetmiş geliştirici arkadaş. Diğerlerinde de  bu tarz HD ve Ultra HD (4k) fotoğraflar bulunuyor.

5- Walli

Telefonunuz

Ve işe gerçekten çok büyük emekler  harcanarak sizlerin eline ulaşan bir program. Shanga tarafından geliştirilen Walli uygulaması dünyanın dört bir yanından  Walli nin editörleri  tarafından onaylanmış sanatçılar topluluğunun kendi eserlerini yayınladıkları bir wallpaper uygulaması. Otomatik sistem ile bir yerlerden dosya çekip sizlere sunan değil tamamı sanatçıların ellerinden çıkan eserlerden oluşuyor. Bundan dolayı içindeki seçenek  miktarı göz doyurucu olmayabilir ama eminim kullanıcı kitlesi büyüdükçe üretici  kitlesi de beraberinde büyüyüp daha fazla esere ulaşmanızı  sağlayacaklar. En önemli özelliği gelirlerini  grafik sanatçılarıyla paylaşmasıdır tabi ki.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-10-30 tarihinde yayınlandı,Toplam 5847 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(5 yorum)
Yükleniyor...
Nurten Yorumcu LV.1
2017-02-04 22:36:59 回 Yanıtla

Zedge en iyi. Hd kedi resimlerine bayıldım resmen :)

Yusuf Yorumcu LV.1
2017-02-06 02:29:14 回 Yanıtla

Telefon ekranı 4K resimlerle bir başka görünüyormuş. Teşekkürler paylaşım için

Derya Yorumcu LV.1
2017-02-15 11:25:32 回 Yanıtla

Emeğinize sağlık hocam, Zedge’yi kullanıyorum ve çok güzel resimler var içerisinde.

Gözde Yorumcu LV.1
2019-05-06 17:01:59 回 Yanıtla

Güzel uygulamalara değinmişsiniz benim favorim zedge. Hem zil sesi hem duvar kağıtları için vazgeçilmezim.

    Ali Blogger
    2019-05-06 20:23:42 回 Yanıtla

    @Gözde Zedge bu konuda markalaşmış gibi duruyor artık. Gün geçtikçe daha da geliştiriliyor. Bir zil sesi yada arkaplan ihtiyacı duyduğum zaman her zaman Zedge uygulamasını indirip kullanırım bende.