Merhaba arkadaşlar bugün çok fazla sitede kullanılmayan bir uygulama ile beraberiz. Html select elementini eminim bilmeyen yoktur hani form alaninin kenarindaki ok işaretine bastığımızda liste şeklinde seçeneklerin açıldığı penceredir bahsettiğimiz konu.  Çoğunlukla üyelik formlarında ülke, şehir ismi gibi seçeneklerin seçildiği bölümdür.

Öncelikle  nedir bu Bootstrap diye soracak olan arkadaşlara anlatalım ne olduğunu. Twitter’in geliştirip Apache lisansıyla sunduğu bir html-css araç kiti. Bu araç kitini kullanarak kendi tasarımlarınızı oluşturabilmeniz mümkün. Ayrıca bunun için hazırlanmış olan jQuery eklentileri de mevcut. Bootstrap multiselect de bunlardan bir tanesi.

Bu uygulamayı kullanarak html select elementindeki seçeneklerin tekli ve çoklu olarak seçilmesini sağlayabilmeniz mümkün. Çoklu seçim işlemi websitelerinde çok sık rastladığımız birşey olmasa da işine yarayan birileri olur diye burda bulunsun dedim. Çoğunlukla içerik filtreleme için kullanıldığından alışveriş sitelerinde rastlamak mümkün.

Kullanım

Head etiketleri arasına eklemeniz gereken bölümler :

Multiselect eklentisinin örnekleri çok fazla olduğundan tek tek eklemenin manasız  olacağını  düşündüm. Demo  adresinden beğendiğiniz  örneğin html ve javascript kodlarını seçip  sayfanıza  ekleyebilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla