Position Indicator

PositionPosition Indicator  Yair Even-Or  tarafından input  alanlarının içindeki  yazıların uzunluğu  belirleyebilmek  için  geliştirilmiş  bir jQuery eklentisidir. Ara  sıra  başıma gelen ve  oldukça  rahatsız  olduğum bir durumdur input alanı içerisindeki yazının uzunluğuna bakmak. Küçücük bir  kutu içerisinde  hata ilede  olsa bazen birkaç cümle  yapıştırdığım anlar oluyor ve nerede  yanlışlık yaptığımı bulmak için mecburen klavye  yön tuşlarını  kullanıyorum.

Position Indicator  eklentisi  ne kadar uzun olursa  olsun input  alanı içerisinde  scroll  tarzı  mavi  bir  görüntü yardımı ile  input  alanı içerisindeki yazının uzunluğu  ve  yazının  neresinde olduğunuzu  gösterebiliyor  size. Mouse  ile  input  alanının  tıkladığınız  zaman yada klavye  yön tuşları ile  bir  sağa  bir  sola  hareket  ederken mavi görüntüde  adeta  bir  scroll  tarzı  sizi  takip  ediyor ve içeriğin uzunluğuna  göre  bir  boyut alıyor. Eklentide  herhangi  bir  resim dosyası  bulunmuyor sizi  takip eden mavi  renkli  scroll  da  css ile hazırlanmış.

 

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-09-15 tarihinde yayınlandı,Toplam 949 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...