jQuery Color Picker

Genelde photoshop programında  görmeye alışık olduğumuz ve renk seçmek için kullandığımız  ayrıca  web üzerinde pek kullanılmayan bir özelliktir. Genelde online  web editörlerinde karşılaşırız bu tarz uygulamalara. Bir de bazı WordPress tema geliştiricileri ön izleme için temeların demosunun yanında bulundurur. Bu listeye eklemiş olduğum  uygulamaları nerelerde kullanabilirim  sorusunun cevabı gördüğünüz  gibi çok fazla seçeneği yok. Ya bir metin düzenleme editöründe kullanırsınız yada kullanıcılarınıza  kişisel  sayfa tasarlamalarını sağlayan bir panelde kullanırsınız.  Çok fazla renk seçici uygulamasının  olmaması da bu yüzden olsa gerek. Yine de kurcalamak isteyen arkadaşlar olur diye en çok kullanılan uygulamaları  bu yazı altında  toplamak istedim. 

1. MiniColors jQuery

 

2. colourBrightness – Demo sayfasında  hex  renk kodunu girdiğinizde aynı rengin rgb renk kodu da eklenti tarafından size gösteriliyor. Demo you denemek için hex alanına bir renk kodu girin. Renk kodlarını bilmiyorsanız üç yada altı rakamlı karakter girin. jQuery

 

3.  GardX

jQuery

 

4.  Flexi jQuery

 

5. Farbtastic jQuery

 

6. ColorPicker jQuery

 

7.  ColorPicker – Yazıya photoshop programından bahsederek başladık ve görüntü olarak photoshop programındakinin aynısından bir çalışma.

jQuery

 

8. ColorPickerSliders jQuery

 

9. ColPick

jQuery

 

10. Spectrum jQuery

 

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-08-30 tarihinde yayınlandı,Toplam 1302 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...