Meeta

Meeta  tasarım ve işlev olarak  kişisel websiteleri yada fotoblocular  için hazırlanmış seo uyumlu  ve yönetim paneli üzerinden  gereken bütün ayarların yapılabildiği oldukça kullanışlı bir  panele sahip.  All in Seo Pack ve Wp  Seo eklentileri ile birleşik bir halde hazırlanmıştır. Ama  bu eklentiler tema ile beraber  yüklenmiyor. Seo açısından iyi bir seviye yakalamanız için yönetim panelinde önerilen seo eklentisini yüklemeniz tavsiye edilir.

Seo optimizasyonlu Meeta şablonunda yönetim paneli üzerinden yapmanız gereken pek ayar  yok gibi görünüyor. Ama siz yine de kendinize  göre  bir düzenleme yapın. Seo ayarları ile başlıkların biçimi, head etketleri arasına kod ekleyebilme, canonical url düzenleme ve arama motorlarının neleri indexleyip neleri indexlemeyeceğini belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca  yazılar, başlıklar, linkler ve bileşenler  için de renk değiştirme seçenekleri  bulunuyor  yönetim paneli seçeneklerinde.

Bileşenler ve bileşen alanları :

Sağ tarafta bir tane ve footer  kısmında  dört tane olmak üzere toplam beş tane bileşen alanı bulunuyor. Otomatik  yüklenen yedi adet bileşen (widget) bulunuyor.  Bu bileşenler sayesinde 125×125 reklam alanları, Facebook beğen kutusu, Flickr üzerinde bulunan resimleri  sidebara  ekleme, Twitter üzerinden son tweetleri sidebarda yayınlama ve sosyal ağ ikonlarını  sidebar  bölümüne ekleme gibi seçenekler var.

Ali

You may also like

Comments

  1. Teşekkürler cok işime yaradı .

  2. Blogger Temalarida tanıtmını yapsaniz daha guzel olmazmi. Ozellikle ucretsiz Temalari Kategorilerine gore yada fikir verici olarak tanıtımını yapsaniz?

  3. paylaşımlarınız için teşekkür ederiz yararlı içerikler

  4. Paylaşımınız için teşekkür ederim işime yaradı. 🙂

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.