OWLCarousel – Responsive carousel

OwlCarousel

OWL responsive  slide-carousel   görüntü olarak yayınladığımız  bir  önceki jQuery uygulaması  ile hemen hemen aynı görünüyor. Tabi ki  sadece kullandığımız tanıtım resmindeki demo aynı. Bir önceki uygulama Immerisve slider idi. Resimler  arası geçiş işlemi sırasında  slayt çerçevesinin arkaplanında da  aynı  resmin bulanık olanı  slayt  olarak değişiyordu. OWL slide uygulamasında  de  arkaplanda  değişen bulanık resim harici  aynısı gibi  görünen bir slide carousel örneğidir.

Çoğu slide örneği  tek bir bölüm için kullanılırken OWL uygulaması  web sitelerin manşet, orta kısım, sidebar, footer, header  gibi  daha  sayabileceğimiz  birçok yerde kullanılabilir. Manşet  alanları için slide çerçevesinde  tek bir  resim görüntüleme ve tam sayfa  genişlik için slide  çerçevesinde dört  yada daha fazla resim görüntüleme özelliği bulunuyor.  Genellikle  haber  siteler tarafından kullanılan ve  haber sitelerinin footere yakın yada orta kısımlarında  kullanılan slide carousel örneklerini görmüşsünüzdür  mutlaka. Bahsettiğimiz  bir çerçevede  dört yada daha fazla  resim  barındıran carousel de  haber sitelerindeki slide carousel örneklerine benziyor.

owlCaro

Hem masaüstü cihazlar hem de  dokunmatik  cihazlar  tarafından kullanılabiliyor.  Demo sayfasındaki slayt örneklerini  dokunmatik cihaz ile test edebilirsiniz yada mousen yardımıyla  aynı dokunmatik cihazlarda olduğu gibi  resimler  tutup sürükleyebilirsiniz.

Ayrıca  OWL slider uygulaması Lazyload  ile  de kullanılabiliyor. Resimler  arası slide  geçiş esnasında büyük boyutlu ve geç yüklenen resimlerin slayt ekranında kötü görünmemesi için faydalı bir yöntem.

 

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.