Ali @mintik
29 Temmuz 2020 12:22

Max

Max
Magazin, gazete yada dergi yayınları gibi  bir  siteniz var  ise  sizin Wp Max şablonu  sizin için çok uygun ve ücretsizdir. Daha  önceleri  kullandığım  iki farklı temanın geliştiricisi  olan gazpo.com sitesi tarafından hazırlanmış. Yönetim paneli üzerinden kullanabileceğiniz  ayarlar  oldukça  basittir ve kendine özgü  bileşenleri sayesinde  sidebar bölümünü fazladan eklenti ihtiyacı duymadan doldurabilirsiniz.

Yönetim panelinden ana sayfada  bulunan yazıların dizilişi şu şekilde, slayt manşet alanı, hemen altın da tek seferde  üç  başlığı resimleri ile beraber gösteren slayt manşet alanı, ardından iki büyük resme sahip başlık, ardından küçük resimli başlıklar ve en son yazdığınız  yazılar  diye listeleniyor. Yönetim panelinden bu listelerin yerlerini değiştiremiyorsunuz ama  hangi listenin görüneceğini kendiniz  belirleyebiliyorsunuz. Hangi  bölümde  hangi kategoriye  ait  yazıların listeleneceğini kendiniz  belirliyorsunuz.

Sidebar ve footerde  iki  adet  bileşen alanı bulunuyor. Çoğu WordPress temasında footer  için üç yada dört  adet bileşen kullanılır.  Bunda ise  footer bölümünde  tek bileşen  alanı  olduğu halde  dört  adet  bileşen yada  daha fazlasını ekleyebilirsiniz.  Footere  ekleyeceğiniz  bileşenler  otomatik liste  görünümünde sıralanacaklar.

Bileşen alanlarında kullanabileceğiniz beş adet  bileşeni  bulunuyor. Bu bileşenler  sayesinde  Twitter’deki son yayınlarınız, Facebook beğen kutusu, 125×125  reklam  sponsor alanları, sosyal ağ ikonları ve Rss+Twitter  takipçilerinizin bir  sayacını ekleyebilirsiniz.

 

 

 

Bu Yazıyı Paylaş

3 yorum "Max"

 1. Cihan dedi ki:

  Demosu güzel ama sidebardaki sponsor alanlarında sorun var. Demodaki gibi olmuyor.

  1. Ali dedi ki:

   Farkettim bende. Bu sorun yüzünden temayı paylaşmamak olmazdı. Çünkü sürekli temaları güncelliyorlar. Eminim ilerde bu sorunu düzeltirler.

 2. Ali dedi ki:

  [* Shield eklentisi bu yorumu “0” olarak işaretledi. Sebep: İnsan SPAM filtre bulundu “asdf” burada “author_email” *]
  Akıllı telefonda slide çalışmıyor keşke çalışsaydı tema hoşuma gitmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Ali:

  Üşenmeden web arşivi linkini arayıp bulmuşsun teşekkürler :)...

 • ibrahim:

  türkiyeden de bırakan olmuş oyunu. dünya geneli de bırakan epey olmuş. wi...

 • Araç çubuğuna atla