IconicOne

iconic-one

En çok dert edindiğim sorunlardan bir taneside geç yüklenen sitemin geç yüklenmesiydi.  Kullandığımız bazı şablonların boyutu beklediğimizden oldukça  yüksek olduğu  için website açılma süresi de buna bağlı olarak baya geç olabiliyor. Daha önceleri kullandığım bir Wp şablonu  ile websitemin açılma süresi yaklaşık 4 yada 5 saniye civarı sürebiliyordu. Şu an kullandığım Refresh şablonu  ile websitemin açılma süresi 1 saniye bile  sürmüyor. Google page speed üzerinden yaptığım testte ise  websitemin  hız  skoru %92 olarak görünüyordu. Tabi yüklemiş olduğum resimlerin kalitesine bağlı olarak bu skor daha da düşük olabiliyor bazen.

Bir şablonun özellikleri ne kadar fazla ise yüklenmesi de o kadar geç olur.  Seo konusunu bırakın da ziyaretçileri bile rahatsız  eden bir  durumdur  bu. Iconic One şablonunda  kullanılmaya değer  gördüğüm en önemli özelliği çok hızlı açılmasıydı. Tanıtım sayfasında hız skoru %96  diye görüp meraktan yapmış olduğum testin %96 eğilde %87 olduğunu farkettim. Tabi bu demo sayfasında  yüklenmiş olan resimlerin kalitesi ile de alakalı. Tahminimce tasarımcının bu skoru alabilmesi için resim kullanmadan test etmesi gerekir. Yine de süper hızlı  diyebilirim.

Görüntü olarak kişisel blogların kullanması için çok uygun görünen Iconic One bütün tarayıcılar  ve cihazlarda  için sorunsuz çalışıyor. Demo sayfasında  tarayıcı boyutunu  küçülttükçe  site  görüntüsünün  nasıl şekillendiğini  anında  görebilirsiniz. Iconic onede herhangi bir ayar  yapmanıza  gerek  yoktur  olduğu gibi  etkinleştirdikten sonra tek yapmanız gereken Görünüm  >> Özelleştir  sekmesinden gerekli  ayarları yapmak. Ayrıca  sosyal  ağ adreslerinizi de bu bölümde düzenleyebilirsiniz.

Iconic Oneyi sizlerle paylaşmamın asıl nedeni hızlı olmasından çok hazır adsense  ve  seo uyumlu olmasıydı. Hazır  adsense  bölümleri  malesef  ücretsiz versiyonda yok. Bu gibi  birkaç tane  daha  özellik premium versiyonunda  bulunuyor. Satın almak isteyenler buradan şablonun ücretli versiyonu hakkında  bilgi edinebilirler. Reklam yerleşimlerini nasıl uygulayacağınız hakkında problemleriniz var ise buradaki yazıyı okuyarak detaylı bir şekilde reklam yerleşimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazı biraz fazla  uzun ve son bölümlerde reklam yerleşimi hakkında bilgiler var. Daha çok bir web sitesinden nasıl para kazanılabilir Google adsense başvurusu ve reklam veren bulma yolları hakkında bilgiler var.

 

Ali

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.