Snap.js

Snap.js

Akıllı telefonlar için kullanılan Facebook uygulamasını az çok bilirsiniz. Sol taraftaki menü ikonuna tıklandığında kategoriler ve ve sağ taraftaki arkadaş ikonuna tıklandığında ise  sohbet edecek kişi listesi açılır. Facebook’un mobil tarayıcılar için hazırladığı site de aynı şekilde çalışır. Bu şekilde dokunarak kullanmak herkes için daha kolay bir yoldur.Jacob Kelley tarafından geliştirilen  Snap.js   Facebook tarzı mobil siteler hazırlamanızı sağlayan mini bir JavaScript kütüphanesidir.  Demoyu cep telefonundan denerseniz   parmağınız ile ekrana dokunup sağa yada sola sürüklediğiniz  zaman sağ ve sol tarafta gizlenmiş olan bölümleri görebilirsiniz.

Snap.js ile  kullanabileceğiniz birçok özellik mevcut. Bazı bölümlere dokunulduğunda sağa yada sola kaymasını engelleyebileceğin bölümler kullanabilir yada  sadece kaydırmayı sağlayan noktalar oluşturarak kullanıcıların o noktaları sürükleyerek menüleri görebilmelerini sağlayabilirsiniz. İsterseniz her iki tarafta kaydırıldığında açılan gizlenmüş menüler yerleştirebilirsiniz yada isterseniz tek taraflı açılan menülerde ekleyebilirsiniz.

 

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-06-29 tarihinde yayınlandı,Toplam 1044 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(Yorum yapılmamış)
Yükleniyor...