Ali @mintik
29 Haziran 2020 12:23

Snap.js

Akıllı telefonlar için kullanılan Facebook uygulamasını az çok bilirsiniz. Sol taraftaki menü ikonuna tıklandığında kategoriler ve ve sağ taraftaki arkadaş ikonuna tıklandığında ise  sohbet edecek kişi listesi açılır. Facebook’un mobil tarayıcılar için hazırladığı site de aynı şekilde çalışır. Bu şekilde dokunarak kullanmak herkes için daha kolay bir yoldur.
Jacob Kelley tarafından geliştirilen  Snap.js   Facebook tarzı mobil siteler hazırlamanızı sağlayan mini bir JavaScript kütüphanesidir.  Demoyu cep telefonundan denerseniz   parmağınız ile ekrana dokunup sağa yada sola sürüklediğiniz  zaman sağ ve sol tarafta gizlenmiş olan bölümleri görebilirsiniz.

Snap.js ile  kullanabileceğiniz birçok özellik mevcut. Bazı bölümlere dokunulduğunda sağa yada sola kaymasını engelleyebileceğin bölümler kullanabilir yada  sadece kaydırmayı sağlayan noktalar oluşturarak kullanıcıların o noktaları sürükleyerek menüleri görebilmelerini sağlayabilirsiniz. İsterseniz her iki tarafta kaydırıldığında açılan gizlenmüş menüler yerleştirebilirsiniz yada isterseniz tek taraflı açılan menülerde ekleyebilirsiniz.

 

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla