Combomag

18Okunma
1 Yorum

CombomagSon zamanlarda karşılaşıp keşke daha öncesinden bulup kullansaydım dediğim bir Wp şablonu.  Sürekli site görüntüsü  değiştirmek arama sorgularında olumsuz etkiler yaptığından dolayı eskisi  gibi her gördüğümü alıp kullanmıyorum. Bunca zaman edindiğim tecrübelerde en çok düşüş etkisi  yaratan sorun sürekli site tasarımı değiştirmekti. Eğer  bir websitesi kuracaksanız bir tasarımı  alıp kolay kolay değiştirmemeniz sitenizin sıralaması  için  çok önemlidir. Kendi içeriğinize ve zevkinize  göre en uygun olanı  bulup uzun süre kullanmak en doğru yoldur.

Bence  ComboMag’ı kullanan bir daha kolay kolay değiştiremeyecek. Magpress sitesi tarafından hazırlanan bütün temalar gibi bu da premium özelliklerle donatılmış olup menüler, linkler, arkaplan, başlık ve sidebar  gibi  bölümlerin rengini istediğiniz  şekilde  değiştirebilme yetkisine sahipsiniz. Yönetim panelinden adsense, site görüntüsü, manşet, sosyal ağ adresleri, yazı stilleri gibi birçok ayarlamayı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bileşenler :

ComboMag  ile birlikte kullanabilmeniz  için ekstra bileşenlerde kendiliğinden yükleniyor. Bu sayede  sitenizin eklenti çöplüğüne dönüşmesine engel olabilirsiniz. Gerçi bunda sadece iki tane bileşen bulunuyor  ama Magpress tarafından hazırlanmış olan şablonların çoğunda bir sürü bileşen mevcut.  Bazı bölümlerde bileşen eklemenize gerek yoktur.  Mesela sidebara son yazılar, popüler  yazılar gibi bölümler  eklemek isterseniz bunu yönetim Theme options  bölümünden düzenleyebilirsiniz.

 • combomag – Recent comments : Son yorumların bileşen alanlarında gösterilmesini sağlar.
 • combomag – Most comments :  En çok yorum alan yazıdaki yorumların görüntülenmesini sağlar.

Bileşen alanları :

 • Tabbed Sidebar : Bu bölüme ekleyeceğiniz bileşenler tab sekmesine dönüşecektir. Dokunmanıza gerek yok. Orjinal ayarlarda son yazılar, son yorumlar ve popüler yorumlar otomatik görüntüleniyor.
 • Right Sidebar : Sağ tarafta bulunan bileşen alanı.
 • Footer bileşenleri :
   First Footer Widget Area :
   Second Footer Widget Area :
   Third Footer Widget Area :
   Fourth Footer Widget Area :

Yönetim paneli ayarları

Yönetim paneli >> Görünüm >> Theme Options sekmesinden genel ayarlara ulaşabilirsiniz.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2020-06-27 tarihinde yayınlandı,Toplam 1905 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(1 Yorum)
Yükleniyor...
hidayet adiguzel Yorumcu LV.1
2016-02-14 01:26:22 回 Yanıtla

Ağabey siteme entegre ettim temayı. Eline sağlık senin açıklamalarını okuyarak düzenledim. İyi günler takipteyim:)