Ali @mintik
22 Haziran 2020 12:22

CollagePlus.js

CollagePlus

CollagePlus  Ed Lea tarafından fotorağ galerilerinizde  ızgara düzeni (grid) kullanabilmeniz  için hazırlanmış bir jQuery eklentisidir. CollagePlus  birbirinden farklı  boyutlarda  olan resimlerin tamamını eşit  oranda ayarlayarak websayfasında düzenli bir görüntüye sahip olmalarını sağlar.

Daha önceleride bir çok grid çalışması  paylaşmıştık sizlerle. Her  biri farklı özelliklere sahip çalışmalardı. Hepsinin  amacı aynı olsada çoğunun  çalışma şekli ve görüntüleri  farklıydı. Bir kaç gün önce  paylaşmış olduğumuz  Bricks uygulaması da görünüm olarak CollagePlus’ın  hemen hemen aynısı.  Her iki grid uygulanasının  özelliklerine baktığımızda ikisi de tarayıcının boyutuna göre  içeriklere şekil veriyor ve listeliyor.

CollagePlus’ta  ayrıca  hover  efektide bulunuyor. Mouse  ile resimlerin üzerine geldiğiniz  zaman resimlerin altından yukarı doğru çıkan hafif saydam siyah renkli bir bölüm yukarı çıkıyor. Birde resimde  gördüğünüz  gibi resimler  üç boyutlu olarak görünüyor. Tarayıcıyı her yenilediğinizde resimde gördüğünüz  gibi üstten aşağı  açılıyor ve daha sonra düz bir görünüme kavuşuyor. Bunun gibi  bir kaç tane daha demo örneği  var. Demo sayfasından geri kalan örnekleri inceleyebilirsiniz.

 

 

Bu Yazıyı Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYE GİRİŞİ

Arkadaş ekleme, özel mesaj, kişisel yazı paylaşmak için siteye giriş yapın

Şifremi unuttum? Kayıt Ol!
 • Ali:

  Eskiden paralı değildi. Herhalde popüler olunca paraya yönelmişler....

 • Bozkurt:

  Bu uygulama paralı ama...

 • Ali:

  Pardon Yuyyu olacaktı...

 • Ali:

  Tamam yuyu da olsun :)...

 • Arkadaşlık Uygulaması:

  Yuyyu Online Arkadaşlık Sitesi – Sohbet Et ve Yeni İnsanlarla Tanış Yuy...

 • Araç çubuğuna atla