Netflix tasarımına sahip kendi film dizi sitenizi oluşturun

186Okunma
2 yorum

Bugüne kadar gördüğünüz, bildiğiniz ne kadar film-dizi izleme scripti, tasarımı yada teması varsa hepsini çöpe atın ve YouPhpFlix ile tanışın. Birebir Netflix görüntüsüne sahip, mükemmel özelliklerle donatışmış bu  script ile dilerseniz kendi Youtube sitenizi oluşturun dilerseniz Netflix benzeri kendi film-dizi  izleme sitesi açın.  Scriptin asıl ismi YouPhpTube ve Youtube kopyası olarak hazırlanmış. Netflix tasarımını seçtiğinizde ise tamamen bir film-dizi sitesine dönüşüyor. Ayrıca Netflix’te olduğu gibi sonraki videoya otomatik geçil özelliği de bulunuyor.

YouPhpTube bazı eklentiler hariç tamamen ücretsiz ve üreticisi bağışlar dışında herhangi bir ücret talep etmiyor. Sadece porno, şiddet, ırkçılık gibi amaçlarda kullanılmasını istemiyor. Yazılımın ücretsiz olması  nulled yada crack olduğunu düşünmemize neden olabilir ama değil. Tamamen güvenilir ve kendi yazılımcısı tarafından açık kaynak kodlu olarak paylaşılmaktadır Github üzerinden.

NetflixYoutube, İzlesene, Dailymotion tarzı video paylaşım sitesi kurmaya niyetli iseniz bu sistem ile üyelerin video yükleyip paylaşmalarını sağlayabilmeniz mümkün. Yayıncılar canlı yayın eklentisi aktif ise canlı yayın dahi açabiliyorlar burada. Google ve Facebook api yardımıyla kolay üyelik alanı da yapabileceğiniz özellikler arasında.

NetflixŞöyle sistemde yüklü eklentilere bir göz atayım dedim. Yani oha dememek elde değil. Ücretsiz eklentiler içinde olmasını isteyebileceğiniz herşey mevcut. Hazır reklam alanları, sosyal medyalar ile  üyelik (Facebook, Google, Yahoo, Linkedin, Twitter), cache, yayıncılar için para kazanma eklentisi, Discord bildirim gönderme, bakım modu, kısayol tuşları, IMDB veri çekme (video başlığı IMDB sitesindeki ile aynı olmalı), canlı yayın, canlı sohbet, mobil uygulama ayarlama, oynatma listesi, chromecast ile video yayını, site kopyalama, video bildirme ve aktif edilmeyi bekleyen daha bir çok eklenti mecvut. İhtiyacınız olan herşey sadece birkaç tıklama uzakta. Sonra kendi film-dizisiteniz hazır.

NetflixKurulum

Download linkinden indirdiğiniz dosyaları sunucunuza yükleyin, bir mysql veritabanı oluşturun ve anasayfa linkinizi ziyaret edin. Sistem sizi hemen kurulum sayfasına yönlendirecek. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra siteniz kullanıma hazır olacak. Artık tek yapmanız gereken bir yerlerden film/dizi linkleri bulup sitenize eklemek.

TEMEL ÖZELLİKLER

CANLI YAYIN YouPHPTube’da canlı yayın akışından yararlanarak izleyicilerinize canlı olarak ulaşabilirsiniz.

YOUTUBE YÜKLE VE İNDİR Youtube ile tamamen entegre fonksiyon, videolarınızı Youtube ile senkronize etmenize izin verir

SİTELERDEN VİDEO EKLEYİN YouTube.com vb. birçok sitedeki videoyu sadece url ekleyerek paylaşabilirsiniz.

ÇOKLU FORMATLARI KODLA Multimedya dosyalarının çoklu formatlarını MP4, WebM ve MP3 dosyalarına dönüştürüyor. Ayrıca video spektrumu oluşturabiliyor.

AMAZON S3 EKLENTİSİ S3 (Basit Depolama Hizmeti), kullanabildiğiniz kadar öde sevisi olduğu tamamen ölçeklenebilir, hızlı ve güvenilir bir hizmettir ve maliyetleri en aza indirmeyi isteyen başlangıç, çevik ve yalın şirketler için çok caziptir.

DUYARLI TEMALAR Web sitenizi akıllı telefonlar, tabletler ve masaüstleri de dahil olmak üzere mobil cihazlara otomatik olarak adapte eden bir akışkan grid sistemi. YouPHPTube’unuz herhangi bir cihazda inanılmaz görünüyor.

KULLANICI KANALI Kısa bir kişisel açıklama, yüklediğiniz videoların küçük resimlerini ve oynatma listelerinizi görüntülemek için tasarlanmış bir bölümdür.

KULLANICI OYNATMA LİSTESİ Videolarınızı, siz ve izleyicilerinizin en sevdikleri içeriği bulmalarını kolaylaştırmak için gruplar halinde organize etmektir.

KULLANICI ABONELİĞİ Üyeler beğendiği kanallardan daha fazla içerik görmek için abone olabilir.

VİDEO İSTATİSTİKLERİ YouPHPTube İstatistikleri’ndeki güncel ölçümlerle ve raporlarla videolarınızın performansını izleyebilirsiniz.

DİL ÇEVİRİLERİ Orijinal belge biçimini korurken, bir ulusal dilden diğerine çeviri, çeviri dosyaları oluşturmak için YouPHPTube’u çevirebilirsiniz.

EKLENTİLER DESTEĞİ Sisteme özel bir özellik eklemenize yardımcı olur.

GOOGLE ADSENSE AdSense (Google AdSense), Google’ın bir reklam yerleştirme hizmetidir. YouPHPTube, site ziyaretçileri reklamları görüntülediğinde veya tıkladıklarında para kazanmanıza yardımcı olmaya hazırdır.

FACEBOOK VE GOOGLE GİRİŞİ Kullanıcı kimlik doğrulamasını Google veya Facebook’a devreterek çalışır.

VİDEO ÖNCESİ REKLAMLAR Tıpkı google adsense gibi, ancak yerleşik bir reklam sistemidir, video oynatmadan önce reklam oynatır.

KATEGORİLER Videolarınızı kategorilere ayırarak düzenlemenize yardımcı olur.

Ali
Telif Hakkı Bildirimi:Bu sitedeki orijinal makaleyi Ali2019-10-27 tarihinde yayınlandı,Toplam 4013 karakterden oluşmaktadır.
Yeniden yazdırma ipuçları:Özel talimatlar dışında, bu sitedeki tüm makaleler CC-4.0 sözleşmesi kapsamında yayınlanmaktadır.Yeniden basılması için lütfen kaynak belirtiniz.
Yorum yap(2 yorum)
Yükleniyor...
Suut Yorumcu LV.1
2020-09-23 23:27:34 回 Yanıtla

Ali bey “Kullanıcı silinirken hata oluştu: ‘epiz_26003087_veri1.users’ tablosu mevcut değil” hatası alıyorum

    Ali Blogger
    2020-09-27 12:29:38 回 Yanıtla

    @Suut 1 sene önce sistemi denemmiştim ama şuanda benim bilgisayarda yüklü olmadığı için sorunu inceleyemiyorum.