10- Heard-first Su Kaydırakları
Çin’de hizmet veren Chimelong su parkında bulunan bu su kaydırağının en önemli özelliği, birbirine paralel ilerleyen tam sekiz tane kaydırağa sahip olması. Özellikle su kaydırağı yarışları için hazırlanmış olan bu kaydıraklar, hem spora hem de eğlenceye hizmet ediyorlar. Oldukça eğlenceli olan bu kaydırağın bir benzeri Kuşadası Aqua-Fantasy’de mevcut.

9- L2 – Çifte Dönmeli Kaydırak
L2 isimli bu su kaydırağı Avustralya’da bulunuyor ve dünyanın ilk çift dönerli su kaydırağı olarak anılıyor. Ayrıca hemen altından geçen caddeyle birlikte ilginç bir görünümü bulunmakta. Oldukça uzun bir parkura sahip olan kaydırak, özellikle dönmeyi seven ziyaretçilerin favorisi.

8- Summit Plummet
Florida’da, Disney Blizzard Beach’te bulunan bu su kaydırağı listedeki diğer kaydıraklar kadar yüksek. Fakat bu kaydırağın diğerlerinden ayrılan noktası etrafının karla kaplı görünüme sahip olması. Aslında bu korkulacak bir şey değil fakat bu su parkında sanki karlı kaplı bir yerden 36 metre aşağıya kayıyormuşsunuz gibi bir his uyandırılmaya çalışılmış.

7- Citta del Mare
İtalyada bulunan bu su kaydırağı deniz kenarına kurulmuş mükemmel bir kaydırak. Ziyaretçiler deniz kenarındaki bu kaydırağa binerek doğrudan denize iniyor. Genelde su kaydıraklarının bir çoğu havuzda bulunmasına rağmen bu kaydırak gerçekten farklı bir konseptte ve eğlenceli gözüküyor.

6- Insano Su Kaydırağı
Amerikada’da bulunan Verrückt isimli kaydıraktan sonra en yüksek ikinci kaydırak olan Insano su kaydırağıda oldukça korkutucu. 41 metre yüksekliğindeki bu su kaydırağında saatte 105kilometre hıza ulaşabiliyorsunuz. Tek sorun oraya çıkıp kaydırağa oturabilmek.

5- Atlantis Su Kaydırağı
Bahamalarda bulunan Atlantis su kaydırağı gerçekten ilginç bir deneyim sunuyor. 18 metrelik Maya tapınağından başlayan su kaydırağı suyun altından geçen uzun bir tünel ile devam etmekte. Siz suyun altında kayarken üstünüzdeki havuzda ise bir çok köpekbalığı suda dolaşıyor.

4- Master Blaster Su Kaydırağı
Dubai’de bulunan bu su kaydırağı ile Atlantis The Palms Resort otelinin bahçesini boydan boya dolaşabilirsiniz. Kaydıraktan kayan ziyaretçiler bütün otel arazisi boyunca keyifli bir yolculuğa çıkıyor aynı zamanda. Sadece otel müşterilerinin kayabildiği bu su kaydırağı diğerlerine göre daha insancıl ve gezinti havasında.

3- Wildebeest
Kanada’da Ontario bölgesinde bulunan bu kaydırak bir safari hayvanını andıran tasarımı ile çılgın inişli çıkışlı bir tren. 2.5 dakika süren bu kaydırakta saniyede 10 metre yol kat etmek mümkün. Aynı zamanda dünyanın 2. en uzun su kaydırağı.

2- Verrückt
Amerika’nın Kansas şehrinde yer alan Schlitterbahn Su Parkı, dünyanın en yüksek su kaydırağı Verrückt‘e ev sahipliği yapıyor. 51 metre yüksekliğindeki Verrückt, Özgürlük Anıtı ve Niagara Şelalesi’nden bile yüksek. Neredeyse 17 katlı bir binanın yüksekliğine denk gelen kaydırağa 264 basamaklı bir merdivenle çıkılıyor. Dört kişilik özel botlarla binilen Verrückt’te ulaşılan hız ise saatte yaklaşık 105 kilometre. Kaydırağın tepesine çıkmak kolay fakat oradan aşağıya kaymak gerçekten zor bir seçim olmalı

1- Loop Slides (Adaland) – Türkiye
Kuşadasında Adaland su parkında bulunan Loop Kaydırakları adrenalin dolu dakikalar için birebir. Dik olarak durduğunuz kaydırağın altında bulunan kapağın açılması ile hızlı bir düşüşün ardından sağa doğru tam bir tur ile adrenalin dolu bir deneyim yaşanılıyor.

Aranan kelimeler:

  • korkunç su kaydırahı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here