6.Gün – Keyword (anahtar kelime) işaretlemesi

12
417
Görüntülenme

itemprop keyword

Aradan tam bir ay ve onbir gün geçtikten sonra tekrar yarıda bıraktığım konuların devamını anlatmaya başladım. Karışıklık olmaması için devam niteliğinde 6.Gün diyerek konuya başlık attım.  Her seferinde site bölümlerinin Google’ye uygun bir şekilde işaretlenmesinin önemini ısrarla duyuruyorum buradan. En ufak bir bölümü dahi işaretlediğinizde Google sitenizi daha iyi tanıyacaktır. Bu yüzden biraz uğraşarak sitenizi schema.org işaretlemelerine uygun bir şekilde işaretlemeyi eksik etmeyin.

Bir önceki yazımızda WordPress’te etiket çağırma fonksiyonu olan get_the_tag hakkında kısa kısa açıklamalar verdik. Bu yazıda da bir önceki yazıdaki fonksiyonları kullanarak yazılardaki etiketleri nasıl işaretleyeceğimizi öğreneceğiz. Yapmanız gereken oldukça basittir ve buradaki kodları kullandığınızda yazınızın içinde gözle görülmez. Meta dediğimiz robotlar için kullanılan html etiketleri içine ekleyeceğimizden dolayı sadece arama motorları bunları görecekler.

Etiketleri çağırma fonksiyonumuz : 

Schema.org  işaretlemesinde kullanacağımız işaretleme türü:

Kodlardan bir tanesi etiketleri çağırma diğeri de etiketleri işaretleme için kullanılıyor. Conten kısmında tırnak içine etiketleri çağırma kodumuzu ekleyip kodumuzu single.php dosyasına eklememiz gerekiyor.

Örnek:

Üstteki kodu olduğu gibi alıp temanızın single.php dosyası içinde herhangi bir yere yapıştırmanız yeterlidir. Böylelikle Google sitenizdeki anahtar kelimelerin hangileri olduğunu daha kolay tespit ederek sitenize değer verecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 3,83 out of 5)
Loading...
Önceki İçerikEtiket çağırma fonksiyonları – get the tags
Sonraki İçerikClash of Clans
Ali Uygur
1983 doğumlu, olmayan bir çocuk babası, espirili ve kendini cana yakın zanneden biri işte. Daha ne olsun ?
Paylaş

12 YORUMLAR

  1. bu dediklerini wordpress hueman temasında uyguladım fakat bi sorum var.
    Temayı değiştirdiğimde yine anlattığın konular var ya 1 den 6.güne kadar olan. Onlar tema teğişiminde geçerli olacak mı yine yoksa tekrar mı yapmam gerekiyo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen İsminizi bu alana yazın.