100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

5
19324
Görüntülenme

101. Accensor.js : Buraya kadar eklemiş oldum örneklerden farklı olarak içerik yani div veya web sayfasının tamamını kaydırmaya yarayan bir tane çalışmayı da bu konuya dahil etmek istedim. İlerleyen zamanlarda benzer olan bütün konuları yine bu başlık altında sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Accensor.js uygulaması labirent şeklinde web sayfaları tasarlayıp  hem klavye yön tuşları hem de mouse ile butonlara tıklayarak gezinme işlemini yapan bir çalışma. Ekran görüntüsü için tam olarak açıklayıcı birşey bulamadığımdan dolayı olduğu gibi bannerini ekledim. Gerçi banneri bile bir şeyler ifade etmeye yeter gibi görünüyor.
Accensor

 

102. BxSlider – TEMMUZ 30, 2012 tarihinde bu uygulamanın kullanımı hakkında bir yazı sayfası hazırlamıştım. Geliştirici sitesindeki açıklamalar  yeteri kadar net olduğu için onu da bu listeye ekledim. BxSlider belki de bu listedeki uygulamalar arasında en popüler olan ve en kullanışlı olanıdır. Kendi başına her bölümde ihtiyacınız olan slayt örneğini BxSlider ile sitenize kurup kullanabilirsiniz. Örnek olarak eklediğim resim iki tane üst üste bindirilmiş demodan oluşuyor. Böyle bir örnek yok sadece bütün örneklerini tek bir resimde size göstermeye çalıştım ancak o kadar çok örneği var ki bu mümkün değil. Bu yüzden tek bir resme iki tane demo sığdırdım.

BxSlider

Aranan Kelimeler:

 • jquery slider örnekleri ücretsiz
 • hazır slider indir
 • ileri düzey slay örneği

5 YORUMLAR

  • Hepsinde kullanımı aynı olsa da geliştiriciler farklı olduğundan farklı fonksiyonlar ve farklı html etiketleri kullanılır.
   Temel kullanım daima şu şekilde olur.
   head
   Bu etiketler içine javascript ve css dosyalarının adresleri eklenir. Hemen ardından eklentiyi çalıştıracak kodlar eklenir.
   /head
   body
   Buraya da sayfada görülen html kodlar eklenir ve örnekler çalışır.
   /body
   Herhangi bir örnekteki kodları inceleyip kopyala yapıştır yoluyla kendiniz de deneyebilirsiniz.

   Head etiketlerini beyin olarak düşünün. Beyindeki fonksiyonları gövdeye atar ve gövdeyi çalıştırır ama ekranda görünmezler.
   Body etiketleri Türkçe’si zaten vücut diye geçer. Beyindeki yani head etiketleri içindeki kodları okur ve o kodlara göre çalışırlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen İsminizi bu alana yazın.