20+ Ücretsiz WordPress Kişisel Blog Temaları

6
2140
Görüntülenme

Her yazıya tek bir içerik ekleyip  anlatmak sizler  için biraz  sıkıcı olsa gerek. Bildiğim kadarıyla çoğu kişiler  tema ile alakalı yazılara pek dikkat etmez. Şablonun resmi çoğu zaman her şeyi açıklar ve çoğu kişide  resmi beğenip sayfayı ziyaret eder. Hem WordPress öyle  bir hal almış ki eklenti kurulumu tema kurulumu gibi işlemler neredeyse çocuk oyuncağı sayılacak birşey. İstisnalar hariç tabi. Bazılarında  illa ki bir anlatım olması gerekiyor. Hatta bazı  şablonlar  tahmin ettiğinizden de fazla özellik eklendiğinde  kurulum için bir açıklama gerektiği zamanlar oluyor. Bunların  dışında yönetim paneli üzerinden tema  yükleme bölümünde  zip  dosyasını açmadan bile yükleyip kullanabilirsiniz.  Yapılması gereken ayarlar varsa da Görünüm > Theme Options gibi bir bölüme  eklenir. Ayrıca  yüklediğiniz şablonlarda  bileşenlere ve menülere de bakmadan geçmeyin. Çoğu şablon ile birlikte  yüklenen özel bileşenleri olabiliyor. Bu bileşenler sayesinde sitenizin  görüntüsü  daha güzel bir hal alır.

Kendime göre en beğendiklerimden ufak bir koleksiyon hazırladım. Artık bu yazıdan beğendiğinizi indirip kendi bloğunuz için kullanabilirsiniz. Bu yazıda paylaştığım WordPress blog temaları tamamiyle ücretsiz. Bazılarında premium versiyonlar da olabilir ama premium olmasının yanında ücretsiz versiyonu da bulunuyor. Ayrıca başlıkta 20 tane responsive  diye yazdım ama  bir yada iki tane responsive olmayanları da var  bu listede. Görüntülerini beğendiğim için bu listeden eksik etmek istemedim.

 

1. BonPress
Bonpress

 

2. Koi
Koi

 

3. Fizz  – Hem şirketler için hemde kişisel blog siteleri için kullanılabilir
Fizz

 

4. Time
Time

 

5. Clippy
Clippy

 

 

6. ShortNotes
Shortnotes

 

7 . ElegantGrey
ElegantGrey

 

8. BrownTextures
BrownTextures

 

9.  Blogum
Blogum

1
2
3
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,06 out of 5)
Loading...
Önceki İçerikBigFoot
Sonraki İçerik50+ Ücretsiz WordPress Firma/Şirket Teması
1983 doğumlu, olmayan bir çocuk babası, espirili ve kendini cana yakın zanneden biri işte. Daha ne olsun ?
Paylaş

6 YORUMLAR

  1. Ali bey mesela bir temayı beğendik fakat bu temalar ingilizce, yabancı dil görülen bir temayı wp sitemize yüklersek tema dili türkçe olarak otomatik değişirmi. Yani temaların içinde böyle bir algılama oluyormu. Teşekkürler.

    • Temalarda öyle bir seçenek yok maalesef. Ya sayfa sayfa açıp Türkçe düzenlemesini yapacaksınız (her güncellemede bunu yapmanız gerekir) ya da varsa temanın dil dosyasını Türkçe’ye çevirip ömür boyu kullanacaksınız. Bazı temalarda dil dosyaları mevcut. Şuradaki yazıda dil dosyalarını nasıl değiştirebileceğinizi anlattığım bir yazı mevcut. Yazıdaki programlar yardımıyla Temanızı Türkçe’ye (po ve mo uzantılı dil dosyaları olan temaları) dönüştürebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen İsminizi bu alana yazın.