Drop-Down Green

2
1287
Görüntülenme

ust

Son windows  sürümü  olan Windows 8  tasarımı sayesinde  keskin köşeler  daha bir moda  oldu. Aslında  Css menü örneğinde  köşeleri hafif ova görünen bir menü  örneği  hazırlamak isterdim ama bu seferlik  keskin köşeli butonlardan oluşan bir  yatay üst menü örneği hazırladım. Menü butonlarına baktığınızda 3D gibi görünen bir özelliği var. İşin aslı 3D değil bu Css yatay menü örneği. Butonları  3px yukarı ve gölgesini de 2px aşağı (gölge bulanıklığı ile 3px eder) doğru ayarlayınca böyle  bir görüntü çıkıyor ortaya. Mouseyi butonların üstünde gezdirdiğinizde ise butonların gölgesi kayboluyor ve butonlar 3px  aşağı iniyor. Bu sefer de içeri batıyormuş  gibi  bir görünüm çıkıyor ortaya.

 

Kullanım

  • Head etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm.

Css :

  •  Body etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm.

Html :

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Önceki İçerikFundler
Sonraki İçerikDownload buton tasarımları
1983 doğumlu, olmayan bir çocuk babası, espirili ve kendini cana yakın zanneden biri işte. Daha ne olsun ?
Paylaş

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar bloggerda bir çok konuyu kendim çözdüm kimseden yardım almaksınız ama üst menü eklemeyi uzun uğraşlarıma ragmen yapamadım yardımcı olursanız sevinirim..

    • Emin olun blogger hakkında hiç bilgi sahibi değilim. Ama ufak bir araştırma sonucu sayfadan bağımsız olarak javascript, css yada html kodları ekleyebileceğiniz bir widget ile karşılaştım. Belki işinize yarar. Ama bütün temalarda widget çalışmıyor ve eklemek istediğiniz menü sayfada orjinali gibi gözükmüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen İsminizi bu alana yazın.