Hi5/Tagged üzerinden otomatik pet satın alma

41
5817
Görüntülenme

tagged

Read the article in English

Daha  önceden bu yazıyı yayınlamıştım ama teknik bir hata yüzünden silinmişti sitem üzerinden. İhtiyacı olan arkadaşları için tekrar yayınlamak istedim. Kullanımı oldukça basit. Hi5 yada Tagged sitesi üzerinden kullanabileceğiniz bir JavaScript koddur. Google Chrome yada Mozilla Firefox tarayıcısı üzerinden kullanabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcısı için nasıl kullanıldığını burada anlatacağım. Kullanım şekli Mozilla Firefox üzerinde de aynı şekilde ama kodu eklemeniz gereken bölümler  biraz farklı.

Öncelikle pet oynayan kişiler bilirler, yeni bir pet hesabı açıldığında eğer güzel bir profil resmi koymuşsa herkes bunu satın almak için yarışa girer.  Genelde mouseyi elle tıklatarak kullanan arkadaşlar da vardır. Bir zamanlar parmağıma ağrılar girinceye kadar mouseyi tıkladığım hatta kırmak üzere olduğum anlar bile olmuştu 🙂 Bazı arkadaşlarımız bu sorun için otomatik mouse tıklatma gibi bazı programlar kullanıyor amao kadar da elverişli değil. Programı çalıştırdıktan sonra  bilgisayarda hiçbir işlem yapamıyorsunuz. Herşey programa kilitleniyormuş gibi oluyor.

Sıfırdan bir peti satın almaya çalışıp değeri en üst seviyeye çıkana kadar durmadan mouse ile satın al butonuna basmak gerçekten zahmetli iş. Ayrıca o petin değeri artıncaya kadar bilgisayarı bir programa emanet etmek te ayrı bir işkence diyebilirim. Bu yüzden sizler için  program kullanmadan ve otomatik satın alma işlemi devam ederken yan sekmelerde işlerinizi halletmenize engel olmayacak bir kod hazırladım. Kodun değişik bir versiyonunu Twitter üzerinde de kullanıyorum. Twitter’da takipçi nasıl kasılır, JavaScript kod nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız buradan konuyu detaylı inceleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl konumuza. Hi5 yada Tagged (hangisine üye iseniz artık) sitesine giriş yapın ve pet sayfasından ucuz ve değeri sürekli yükselen bir pet bulun. Eğer bulduğunuz petin sahibi durmadan değişiyorsa  bu pet bir süreliğine popülerdir demek oluyor. Şimdi satın al butonuna basıp sizde bu peti satın alma yarışına girebilirsiniz. Ama öyle kolay değil tabi. Bazı petleri aynı anda 80 kişi almaya çalışıyor olabilir. Bu yüzden bu 80 kişi içinden peti en hızlı alabilmeniz  için çok hızlı bir bilgisayara ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekir. Birde mmouseyi el ile tıklayıp alma çabasını da işin içine katarsak eğer  maximum saniyede 10 defa tıklarsınız ve bu şekilde peti satın alma şansınız çok düşük olur.

Şimdi saniyenin 1000’de 1’i hızla nasıl satın alma butonuna tıklayabileceğinizi anlatacağım sizlere. Yanlız adım adım okumanızı size tavsiye ederim. Genelde  resimlere bakıp hemen uygulamaya geçen arkadaşlar hata yapabiliyorlar ve kodun çalışıp çalışmadığını bile anlayamıyorlar. Ben hayalet bir peti örnek gösterdim. Sadece anlatmak için böyle bir profil seçtim. Siz buna aldırış etmeyin.

1.  Google Chrome üzerinden açtığınız pet sayfasında sayfayı sağ tıklayıp öğeyi denetle butonuna tıklayın.

Hi5 Tagged üzerinden otomatik pet satın alma

 

2. Öğeyi denetle butonuna tıkladığınızda Google Chrome tarayıcısının alt kısmında html kodların bulunduğu bir pencerenin açıldığını göreceksiniz. Bu bölümde Console sekmesine tıklayın.

Hi5 Tagged üzerinden otomatik pet satın alma 2

 

3. Console sekmesine tıkladığıktan sonra vereceğim JavaScript kodu ekleyeceğiniz bölümü göreceksiniz.  Aşağıdaki JavaScript kodu kopyalayın > almak istediğiniz pet için bir defa Şimdi Satın Alın butonuna basın yanlızca bir defa ve satın almaya devam etmek için buton hafif aşağı doğru kayacaktır. Buton aşağı kaydıktan sonra aşağıdaki JavaScript kodu alın ve resimde göstermiş olduğum gibi Console bölümünün içine yapıştırıp enter tuşuna basın.

 

Hi5 Tagged üzerinden otomatik pet satın alma 3 (1)

 

Şimdi arkanıza yaslanabilirsiniz. Siz  diğer işlemlerinizi hallederken JavaScript kod otomatik satın almaya devam edecektir. Ara sıra takılsada genelde  satın alma işlemine devam eder. Hatta satın aldıktan sonra buton aşağı tekrar inmese bile satın almaya devam eder. Yanlız dikkat etmeniz gereken konu: petin değeri yükseldikten sonra durmak isterseniz eğer sayfayı yenilemeniz yada kapatmanız gerekiyor. Yoksa satın alma işlemi durmadan devam edecektir.

Cash Runs sayfası için : 

 Benimle tanış sayfası için : 

Hi5/Tagged Otomatik benimle tanış

Hi5/Tagged Cahs runs sayfasından otomaitk pet satın alma

Aranan kelimeler:

 • hi5 pets nedir
 • hi5 giri yap
 • hi5 giri
 • hi5 pets nasıl oynanır
 • hi5 giriş yap
 • hi5 pets oyunu nasıl oynanır
 • hi5 giriş
 • hi5 pets hilesi
 • hi5 altın hilesi
 • hi5 pet nedir

41 YORUMLAR

 1. merhaba, öncelikle teşekkür ederim. çok rahat oldu benim için. Soruma gelince aynı oyun içerisinde cash runs için bir şey yapmak mümkün olabilirmi? teşekkürler,
  Ersin

  • Aslında en başta ekleyecektim istediğin kodu da. İşe yaramaz diye eklemedim. Kullanmak istersen aynı şekilde şu kodu cash runs sayfası için kullanabilirsin. Yanlız satın alma işlemi bittiğinde sayfayı yenilemen yada tamamen kapatman gerekiyor. Açılan çerçevedeki çarpı işaretine bastığında petleri satın alma işlemi arka planda yine devam ediyor. Sayfayı kapatmaz yada yenilemezsen petler elinde kalabilir.

   Cash Runs kodu :
   setInterval(function () {$(‘input#cashrun_buy’).trigger(‘click’);}, 0.1);

   Ayrıca otomatik arkadaş ekleme, benimle tanış sayfasında otomatik tıklama kodları da var.

 2. öncelikle çok teşekkür ederim çok kolay oldu sayenizde. son bir şey daha somak istiyorum, cash runs sonunda satın alma sizde kalınca rulet oynuyorsunuz, bunu saatlerce takip ettim ve 7 – 8 el üst üste kaybetmemelerini aklım almadı. bununla ilgili bilginiz varmı?
  teşekkürler
  Ersin Gülbay

  • Ruleti fazla oynamadım ama sırf onun içinde bir şeyler yapmak için kodları biraz inceledim. Canvas ile çalışan, hiç durmadan değişen rakamlardan başka bir şey göremedim sitenin kaynak kodlarında. Muhtemelen bir hile yoluyla müdahale edilebilir ama böyle bir hile yapacak kadar bilgi sahibi değilim bu konuda. Yoksa onun için de çoktan bir şeyler yapmıştım 🙂

 3. brezilya’dan biri otomatik pet alımı, cash run ve flip için program yapmış. istediğiniz kadar account ekleyebiliyorsunuz. ayrıca browserdan siteye girmenize gerek kalmıyor. sadece bir accountunuzla siteye girip rundaki alım yapmak istediğiniz pet id lerine bakıyorsunuz. numarayı programa giriyorsunuz. fiyat belirliyorsunuz. run a katılmasını istediğiniz accountlarınızı seçiyorsunuz. ve işlemi başlatıyorsunuz. program sizin belirlediğiniz limite kadar alım yapıyor limite gelince duruyor. oyundaki bir çok kullanıcı da bu programı kullanıyor. outo pet buy diye bir program. ben deneme olarak istedim ve kullandım. bunun dışında bildiğiniz bir program var mı? ya da böyle bir program yapılabilir mi?

  • Genelde millte imacros kullanıyor diye biliyorum. Bu kodları kullanırken diğer işlerimi de yapabildiğim için bana daha kolay geliyordu. Ama senin bahsettiğin şekilde bir program ile hiç karşılaşmadım. Daha doğrusu artık pet oyunu oynamıyorum 🙂 Otomatik mouse tıklatmak için biri bi program yapmıştı bi ara. Ama programı kullanırken ekrana mahkum kalıp sadece mousu izlemek zorunda kalıyorduk. Sizin dediğiniz gibi bir program var ise ve satın alımlarda da hızlı yapabiliyorsa mükemmel ötesi olur. Buna benzer başka program görmedim. imacros bunun yarısı kadarını yapabiliyor 🙂

   • auto pet buy ve outo pet buy pro diye iki sürüm var. imacros’u da ben duymadım. onu nerden bulabilirim. bahsettiğim programı şuan petdeki önde gelen kullanıcılar kullanıyor. sadece almak istediğiniz petlerin id sini öğrenmek için siteye giriyorsunuz. diğer accountlarınızla siteye bile girmeden alım yapabiliyorsunuz. isterseniz 4-5 accountunuza aynı runda alım emri verebiliyorsunuz. inşaallah türkiyeden de böyle bir program yapan çıkar. bana da almanyadan bir arkadaş verdi site linkini. rakip programlar ve daha iyileri çıkarsa kullanıcılar için de iyi olur

     • ok anladım. umarım çıkar alternatif otomatik pet alım programları. Türkiye’den birileri yaparsa da bu daha iyi olur

     • Türkiye’den birilerinin bunu yapacağını zannetmiyorum. Yaparlarsa da parayla satarlar 🙂 Açık kaynak kodlu ücretisz yazılımlar yapan çok çok az kişi var ülkemizde.

 4. bahsettiğim program da paralı zaten 🙂 yoksa ücretsiz olsaydı herkesin elinde olurdu. Türkiye’den yapan biri çıkarsa belki daha iyi destek alma şansımız olur. tagged a normal yollardan girilemiyor Türkiye’den. Program normal koşullara göre hazırlanmış. Belki biri çıkar ve Türkiye koşullarına göre bir program yapar. demek Türkiyeden hem pets oynayan hem de programcı olan birileri yok şuan:)

  • Pet oynayan yok demedim pet için uğraşacak yok 🙂 Toplasan en fazla 200 tane düzenli pet oyuncusu var Türkiye’de. Sonraki 1000’e kadar olan kişiler de genelde sahte hesaplar. Artık şansa o 200 kişi içinden öyle bir programcı çıkma ihtimali ne kadardır siz karar verin 🙂

   • bende aynısını söyledim zaten:) hem pets oynayan hem de programcı birisi yok herhalde demiştim. belki de uğraşmak istemiyorlar. o mevzu karışık. herkesin birden fazla hesabı olduğu için kimin kim olduğunu kestirmek zor. ama 200 den fazladır tahmin ettiğim. 200 çok az bir sayı

    • Yaklaşık 4-5 ay önce ilk 1000’de olan 200 tane hesabım vardı. Bir kaçı hala ilk 500’de duruyor ama eskisi gibi oynamıyorum. Hata hiç oynamıyorum desem yeridir. Hocam bence oyun için program falan almaya gerek yok. Herkesin amacı zaten sıralamada kalmak.200 tane sahte hesap ile her türlü ilk 100’e girebilme olasılığı var. Bir de cash run oynayanlar dışında çoğu kişide bunu yapıyor. Eskiden 3 ayda 1 girer ilk 100’deki sıramı alıp bırakırdım. Artık eskisi gibi sarmıyor.

     • o eskidendi. 100 tane sahte hesapla falan ilk 100 e giremezsin şimdi. benim trilyonluk hesaplar çok. benim 15 milyar asseti olan hesabım var bir tane. geçen haftalarda 23 sıradaydı. şimdi 45. sıralarda. bir de 5 milyar asseti olan hesabım var. oda 59. 60. sıralardaydı. şuan 80. sıralarda. altın alan çok oluyor. altın değişim oranları çok yükseldi. eskisi gibi değil yani. o nedenle parası olan hızla yükseliyor. sıralama çok hızlı değişiyor. yani öyle run a 100 pet atarım yükselirim durumu şuan hikaye. runa 100 sahte kadın pet atsan 50 milyon s den 5 milyar kazanırsın. bu da hiçbir şey ifade etmez.
      ayrıca doğru çok sahte hesap var ama Türkiye için 200 kişi az. gerçekçi bir tahmin değil.

     • Ben run oynamazdım hiç. 3 ayda bir sahte hesapları teker teker açar ve satılmasını beklerdim. Değerleri arttıktan sonra bunların paralarıyla değeri düşük kişileri alıp satardım. Yeni açılmış sahte bir hesap eskiden ilk 1000’e kolaylıkla girerdi. Böyle para kazanırdım ben. Şu anda ilk 1000’de olanların değeri ortalama $215,315,260S’dan daha yüksek. Eğer dediğiniz doğruysa bunun yarısı kadar bile etmez yeni açılmış olan bir pet Merak oldu şimdi yeni açılmış hesapları dilek listesine ekledim acaba değerleri ne kadar olacak diye. 🙂

     • 5 tane hesabı dilek listesine ekledim değerleri ne kadar artacak diye. En az $161,769,542S ve en fazla da $507,702,122S olmuş. Hocam sanırım hala aynı. Belki sahte hesaplarla dediğiniz gibi ilk 100’e girilmeyebilir ama ilk 200’e kesinlikle girilir diye tahmin ediyorum. Ayrıca 50’ye 5 demiştiniz. Onun içinde bir deneme yaptım az önce. $55,000,000S parası olan bir hesap ile başka petleri alıp sattım. Sonuç olarak şimdiki parası $75,191,395S oldu. Yani bir sahte hesabın parası tükenene kadar ortalama 22% kazandırıyor. 50’ye 5 değil 20 veriyor hocam. Böyle yapınca tekrar oynama hevesim başladı. Zaten zar zor bırakmıştım bu oyunu 🙂

 5. valla çok yararlı birşey mesela Türkiye de tagged hakkında sözlükler harici tek birşey yok. teşekkürler emeğiniz için. ama büyük runlarda sanırım yavaş kalıyor büyük sıkıntı oluyo o yüzden 😀 devamını bekliyorum daha aktif yöntemler yaparsanız tadından yenmez 🙂

  • Bu sayfadaki kodları zamanında kendim için hazırlayıp kullanıyordum. Sürekli mouseyi el ile tıklatmanın işkenceden farkı yok. Hatta yarım saat boyunca durmadan mouse tuşlarına bastığım bile oluyordu. O oyunu oynarken çekilen çileyi az çok biliyorum 🙂 Bir de run sayfası için eklediğim kod oldukça hızlı olduğundan dolayı bilgisayarı ağırlaştırıyor. Onu da yeni fark ettim. Bir web sitesi saniyede en fazla 4 defa istek gönderebiliyor. Bu da Javascript zamanlama ile 250 rakamına işaret ediyor. Yine de rakamı saniyenin 100’de biri olan 10 rakamı ile değiştirdim. Şimdiye dek kullandığınız kod saniyenin 10.000’de biri hızdaydı 🙂 Aslında en sondaki rakamı 1 bile yapsanız sorun olmaz ama size tavsiyem en fazla 10 yapın. Eğer hızlı bir bilgisayarınız ve internetiniz var ise istek gönderme işlemini daha hızlı da yapabilir. 100 yapınca ne kadar hızlı olduğunu Benimle Tanış sayfası için hazırladığım kod ile deneyebilirsin. Oradaki kod 100 ile ayarlanmış ama oldukça hızlı tıklatıyor.

   • 50 ye 5 derken alım satımda durum değişir. ama bazıları gibi run da pet açıp içini soymaya kalkarsan çok fazla kar edemezsin onu söylemek istemiştim. o dönem rundaki petlerin 100 milyon S e çıkıyordu. ama aktarılabilecek assetleri 45 milyon oluyordu. şuan durum daha da değişti. tagged para harcatmak için devamlı yükseltiyor. şuan rundan çıkan petin değerleri 10 milyar civarı. altın değişim oranı da 10 milyon S. sizin oyundaki adlar ya da kodlar nedir. görüşürüz belki oyunda 🙂

    • bu arada oto pet alım için chrome da kullanılabilecek imacros kod var mı? bu arada bahsettiğim program benzerini yapabilecek bir arkadaşınız varda onu size göndereyim:) adam eski versiyona 40 dolar yeni versiyona 80 dolar diyor. ya da adamın msn adresini vereyim. onunla irtibata geçip ondan deneme sürümünü isteyip bakabilirsiniz

  • Evet rakamları değiştirirsen tesirleri de değişir. Saniyede 1 tıklatması için 1000 yapman gerek. Ona göre değişiklik yaparak farklı hızlarda otomatik tıklatmayı sağlayabilmen mümkündür.

   • büyük yükleme yapan petler rundayken nerdeyse hiç alamıyorum bazen. onlar neler kullanıyo acaba normalde pratik oluyo bu ama diğerlerinin bildiği güzel şeyler var o kesin 😀

    • Çoğunluk iMacros diye bir tarayıcı uzantısı kullanıyor. Zamanında bende denedim ama bana göre bu kodlar kadar işe yaramıyor. Bazen iki hesabı birden run sayfasında çalıştırırdım biri hiç almazdı diğeri sürekli alırdı. Sanırım tarayıcının hızına bağlı olarak çalışıyor. Bilgisayar ağırlaştığında el ile tıklatman bile bu kodlardan daha iyi olabiliyor bazen ki bir tarafta kodu çalıştırırken diğer tarafta el ile tıklayarak da pet aldığım olmuştu 😀

 6. hmmm oldu bu kez gayet iyi çalıştı ilkinde yanlış bişey yaptım heralde fakat cpu %99-100…anlatımdaki resimler silinmiş bu arada.

 7. yok ya olmuyo çok yavaş kalıyo 40 000 000 N e kadar 1 kere ya alıyo ya almıyo..2.denemede superdi 6-7 kere aldı sürekli error veriyodu ama.senin talimatlara göre yapmamıştım şimdi nası yaptımı da hatırlamıyorum

 8. en Z 30 DEFA DENEDİM OLMUYOR EROR VERİYOR SAYILAR OTOMATİK İŞLİYOR FAKAT HİÇ SEY DEGİŞMEDİ AYNI PUANDAYIM.baska formül varsa yazarsanız sevinirim

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here