Web siteye Instagram resimlerini çekme

5
2644
Görüntülenme

instagram çekme

Bir önceki yazımızda instagram üzerinden api kodu ve kullanıcı id öğrenmeyi anlatmıştık. Api kodu ve kullanıcı idesi  kullanarak belli bir instagram hesabından çeşitli veriler çekiliyor.  Şuradaki yazımızda Css3 hover efekti ile hazırlanmış bir örnek paylaşmıştık. Yine aynı örneği instagram üzerinden yayınlanan fotoğrafları çekerek kullanıcaz. Bu şekilde instagram üzerinden websitenize  fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

Css3 hover efekti ile hazırlanmış demo örneği instagram üzerinden jQuery ajax yardımıyla kullanıcı adı, kullanıcı profil resmi ve kullanıcının son yayınlandığı resimler çekilerek websitesi üzerinden yayınlamaya yarayan bir örnek. Mouse ile  reismlerin üzerine geldiğinizde resim rengi siyah beyaz olup aşağı inerken arkasında duran küçük profil resmide  aynı esnada  yukarı çıkıyor. Profil resminin üzerine mouseyi getirdiğinizde ise resmin etrafındaki border kayboluyor ve çember şeklindeki resim dört köşe bir çerçeve şeklini alıyor.

 

Kullanım

  • Head etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm.

Css : 

 

  • Body etiketleri arasına eklemeniz gereken bölümler.

Html : 

jQuery adresi : 

JavaScript : 

Bir önceki yazıda anlattığımız gibi alacağınız api kodunu ve kullanıcı idesini aşağıdaki kodların içine yazmanız gerekiyor.

 

Aranan Kelimeler:

  • html içine instagram post çekme

5 YORUMLAR

  1. Merhaba, paylasim icin cok tesekkurler, batuhan beyin sordugu soruda bende takildim, tum fotoğrafları getirebilmek icin nasil bir düzenleme yapmamiz gerekir? Yardimci olursaniz sevinirim, saygilar

  2. Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim. Çok bilgilendirici bir paylaşım. Sayfada daha fazla fotoğraf göstermek için hangi parametreyi değiştirmeliyiz. Cevaplayabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen İsminizi bu alana yazın.