Basit mail gönderme butonu

0
288
views

mail
Birçok  websitesinde mutlaka görmüşsünüzdür mailto yada iletişim gibi  linklere tıklandığında linke eklenmiş olan mail sayesinde bilgisayar posta kutusunun açılması gerektiğini  algılayıp masa üstü posta hizmetini devreye sokardı. Bu özelliğin hala kullanılıp kullanılmadığını bilmiyorum ve bilgisayarımda gereksiz  bir hizmet olduğu içinde kullanmıyorum. Böylece masaüstünde nasıl çalıştığını bilmiyorum desem yeridir.

Neyseki cep telefonu sayesinde  örneği denemek kısmet oldu. Dokunmatik cihazlarda  mektup resmine tıkladığınıza ceptelefonunuz ile tanımlanmış olan posta kutusu devreye giriyor. Windows bilgisayarlarda microsoft mail hizmeti devreye girerken android cihazlarda gmail devreye giriyor ve mailtodan sonra sayfada yaılmış olan mail adresi android cihazın posta hizmetinde alıcı olarak görünüyor.

Abdullah Helayel tarafından hazırlanmış olan bu Css3 demo örneğinde mektup sürekli küçülüp büyüyor. Küçülürken rengi koyu yeşi,büyüdüğünde ise açık yeşil oluyor.  Css3 demo örneğinde kullanılan resim Font Awesome ile eklendiğinden demoda herhangi bir resim dosyası bulamazsınız. Olurda resmi değiştirmek isterseniz buradan  Font Awesome ikonlarına göz atabilirsiniz.

 

Kullanım

  • Head etiketleri arasına eklemeniz gereken bölümler.

Font Awesome adresi : 

 Css : 

 

  •  Body etiketleri arasına eklemeniz gereken bölüm.

Html : 

1 oy (No Ratings Yet)
Loading...
Önceki İçerikMandora
Sonraki İçerikResponsive ve dokunmatik destekli mp3 player

1983 doğumlu, olmayan bir çocuk babası, espirili ve kendini cana yakın zanneden biri işte. Daha ne olsun ?

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here