3D realistic horizontal navigation

3
1028
Görüntülenme

gerçekçi

James Nowland  tarafından  hazırlanmış mükemmel  bir Css3  üst menü örneği.  Aslında  menü  olarak hazırlanmamış bir örnek.  jQuery ve Css3  kullanılarak hazırlanmış  tıklandığında  içeri  batıp kalan bir buton örneğiydi. Kendimce  ufak tefek  birkaç değişiklik yaptıktan sonra bir  üst menü  örneği  olarak sizlerle  paylaşıyorum.

Menü butonlarının üstünde hafif  bir ışık efekti bulunuyor. Tıklanmış olan butonun ışığı mavi renkli olarak ayarlanmış.  Ziyaretçiler  butonlara  tıklayıp  açılan sayfada  sayfa ile ilişkili  olan butonun diğerlerinden farklı görünmesi  için aktif sınıfına  dahil etmeniz gerekiyor. Yada biraz değişiklik yaparak sadece mousenin üstünde olduğu butonun içerde batmış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Menü  örneği herhangi  bir resim ve JavaScript  kullanılmadan hazırlanmış bir örnektir.

Demo sayfasında her  buton için bir sayfa yerleştirdim. Sayfa boyutu 802 bayt kadar küçük olunca  tıklandığında  açılması  anlık oluyor. Bu sizi  yanıltmasın. Her buton için ayrı  bir  sayfa  bulunuyor ve tıkladığınızda  buton ile ilişkilendirilmiş sayfa açılıp buton içerde  basılı  görünüyor.

Kullanım

Css : 

 Html : 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen İsminizi bu alana yazın.