100+ jQuery slider/slideshow

0
10
views

jQuery sitesinde slideshow örnekleri için 110 tane adet yazdığını gördüm ama işin aslı eklemeye başlayınca çoğu uygulamanın bir programdan ibaret olduğunu farkettim. Sırf bir programı tanıtmak için farklı farklı başlıklar altında dizini doldurmaya çalışmış biri. Bu yüzden yolun başından geri dönerek sizler için en çok kullanılan örnekleri internetten bulmaya karar verdim. Şimdilik porno izle 35 adet slideshow uygulaması bulunuyor ama zamanla bulduğum bütün slideshow ve slider uygulamalarını aynı başlık altında güncellemeye devam edeceğim. Sonuç olarak kaç tane olacağını söylemem mümkün değil. Her yeni çıkan uygulamayı hızlı bir şekilde buraya eklemeye gayret göstereceğim.

Bu yazıya eklediğim örneklerde birbirine benzeyen ve aynı şekilde çalışan örnekler mevcut. Bazıları responsive, bazıları carousel (sona geldiğinde durmadan devam eden), bazıları tam ekran, bazıları da arkaplan slideshow gibi özelliklere sahip. Eminim bu yazı altında aradığınız bir slideshow galeri çeşidini bulabilirsiniz. Aslında bu yazıyı ilk yayınladığım zamanlar sadece belirli örnekler ekleyecektim ancak dönüp dolaşınca hepsinin genel amacının aynı olduğuna karar verdim. Bir kaç tane içerik kaydırma uygulaması daha olduğu halde hiç birini bu yazıya eklememiştim. Sadece resimler için olan örnekleri toplamaya özen göstermiştim. Sonuç olarak baktığımızda içerik kaydırmaya yarayan çalışmalarla da resimler kullanılabiliyor. Zaten bu ikisini farklı başlık veya kategorilere eklemem en başından beri hataydı.

Yaklaşık olarak 100 tane eklenti ekledikten sonra kendimce bu karara vardım. İlerleyen zamanlarda aynı görevi gören bütün örnekleri yine bu yazı altında birleştirmeye devam edeceğim sizler için.

1. Bu da Tayfun Erbilen tarafından hazırlanmış pSlider. Daha önceleri Tayfun Erbilen’in sitesinde bir kaç tane videos izlemiştim ama eklenti hazırladığından haberim olmamıştı şu ana kadar. Sanırım bu listeye eklemekte oldukça geciktim. Bundan sonra Tayfun Erbilen’in sitesini daha sık takip etmem gerekiyor. Ufak bir değişiklik sonucu sayfanına başına geldi pSlider. Otomatik yer değiştirdi sanırım. :=) Demo ve indirme linklerini kendi sayfasında incelersiniz artık.

1 oy (No Ratings Yet)
Loading...
Önceki İçerikcaroufredsel
Sonraki İçerikJediTable – Yerinde metin düzenleme editörü
Paylaş