Avgrund

0
391
Görüntülenme

Avgrund
Bu tarz örnekleri genelde Facebook’tan biliriz ve çoğu yerde Facebook tarzı diye geçer. Bazı yerlere  tıklandığında sayfanın ortasında iletişim penceresi açılma olayı. Herhangi bir  duyuru, yanlış tıklama, site hatası, resmi büyük boy görüntüleme, site mesajları yada tıklandığında açılan pencerede video oynatmak için kullanılır genelde modal örnekleri. Popup örnekleri de diyebilirsiniz bunlara.

Hakim el Hattab kendisi JavaScript konusunda herkesten farklı çalışmalar hazırlayan inadına benim böyle örneklerim var diyen bir web geliştirici adeta. Bu tarz JavaScript yada jQuery örneklerinin 98% kadarını sanırım tıklandığında arkaplan karardıktan sonra açılan pencereler  oluşturuyor. Geriye kalan 2% kadarı yukardan aşağı düşen, sağdan sola, soldan sağa gibi iletişim pencereleridir.

Hakim el Hattab’ın geliştirdiği bu mini JavaScript kütüphanesi ile kullanacağınız modal iletişim kutuları bunlardan farklı bir efekte sahip. Modal iletişim penceresini açan linke yada resme tıkladığınızda websayfası bir kaç cm küçülüyor (geri gidiyor), websayfasının kenarlarındaki boşluklar siyah renk oluyor ve ekrandaki herşey bulanık olduktan sonra içeriye doğru modal iletişim penceremiz yerleşiyor. Buyrun demo ve download adresleri.  

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Önceki İçerikTiptip.js – 230 tane ikon
Sonraki İçerikPowerTip
1983 doğumlu, olmayan bir çocuk babası, espirili ve kendini cana yakın zanneden biri işte. Daha ne olsun ?
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen İsminizi bu alana yazın.