Naked Password – Üyeleri güvenli parola almaya teşvik etme

0
257
Görüntülenme

Naked Password
Daha önceki  bir yazımızda  şifre güvenliği ölçme  için oluşturulan Complexify  uygulamasından bahsettik. İnputala nında  girdiğiniz  şifrenin zorluk yada kolaylık derecesine göre yüzdelik oranda  bir hesaplama yaparak kullanıcıya  ne kadar güvenli olduğunu gösteriyordu.  Bu yazıda bahsedeceğim Naked Password uygulaması da  özellik olarak aynı  ama şifre güvenliğini kullanıcıya  yüzdelik oranlarla hesaplayarak değil de biraz komik bir şekilde  göstermeye  çalışıyor.

Naked password  başlığını gördüğüm zaman işin aslı tam olarak ne olduğuna karar veremedim.  Naked kelimesi ingilizce çıplak anlamında kullanılıyor.  Aklıma  ilk  gelen herhalde şifreler girildiği  zaman şifre  göster  yada gizle  diye  bir  örnek  olabileceğini  düşündüm ama  değilmiş.  Her   giriş sayfasında  olduğu  gibi input bölüümleri var bu çalışmada  fakat siz  parolanızı  girdiğiniz  an input  alanı içerisinde  bir  kız yada erkeğin ikonu  görünüyor ve girdiğiniz kelimelerin karmaşıklığına göre  erkek yada kız  soyunuyor 😀 Komik tarafı buydu işte.

İlla web sitenizde soyunan erkek yada kız  kullanma  konusunda  mecbur  değilsiniz  tabi. İmages  klasörü içerisinde  bulunan  erkek  ve kız ikonlarını kendinize göre değiştirebilirsiniz. Hayal gücünüze bağlı olarak istediğiniz  her türlü  ikon oluşturabilirsiniz. Bu bakımdan eklenti çok hoşuma gitti diyebilirim.  Aslında geliştiricinin asıl amacı ero… değilde kullanıcıları  daha güçlü  şifre oluşturmak için teşvik etmek.

 Kullanım

  • Head etiketleri arasına eklenmesi gereken bölümler.

Js dosya adresleri :

 JavaScript :

  • Body etiketleri arasına eklenmesi gereken bölüm.

Html :

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Önceki İçerikİlk Bilgisayar
Sonraki İçerikiPicture.js
1983 doğumlu, olmayan bir çocuk babası, espirili ve kendini cana yakın zanneden biri işte. Daha ne olsun ?
Paylaş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen İsminizi bu alana yazın.