jQuery Color Picker (renk-seçiciler)

0
339
Okunma

Genelde photoshop programında  görmeye alışık olduğumuz ve renk seçmek için kullandığımız  ayrıca  web üzerinde pek kullanılmayan bir özelliktir. Genelde online  web editörlerinde karşılaşırız bu tarz uygulamalara. Bir de bazı WordPress tema geliştiricileri ön izleme için temeların demosunun yanında bulundurur. Bu listeye eklemiş olduğum  uygulamaları nerelerde kullanabilirim  sorusunun cevabı gördüğünüz  gibi çok fazla seçeneği yok. Ya bir metin düzenleme editöründe kullanırsınız yada kullanıcılarınıza  kişisel  sayfa tasarlamalarını sağlayan bir panelde kullanırsınız.  Çok fazla renk seçici uygulamasının  olmaması da bu yüzden olsa gerek. Yine de kurcalamak isteyen arkadaşlar olur diye en çok kullanılan uygulamaları  bu yazı altında  toplamak istedim. 

1. MiniColors
MiniColors1 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

2. colourBrightness – Demo sayfasında  hex  renk kodunu girdiğinizde aynı rengin rgb renk kodu da eklenti tarafından size gösteriliyor. Demo you denemek için hex alanına bir renk kodu girin. Renk kodlarını bilmiyorsanız üç yada altı rakamlı karakter girin.
rgb hex1 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

3.  GardX

gradx1 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

4.  Flexi
Flexy1 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

5. Farbtastic
farbstastic1 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

6. ColorPicker
pick1 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

7.  ColorPicker – Yazıya photoshop programından bahsederek başladık ve görüntü olarak photoshop programındakinin aynısından bir çalışma.

Photo1 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

8. ColorPickerSliders
SlidePicker1 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

9. ColPick

hex1 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

10. Spectrum
Spectrum 521x3501 jQuery Color Picker (renk seçiciler)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here