100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

3
1806
Okunma

jQuery sitesinde slideshow örnekleri için 110 tane adet yazdığını gördüm ama işin aslı eklemeye başlayınca çoğu uygulamanın bir programdan ibaret olduğunu farkettim. Sırf bir programı tanıtmak için farklı farklı başlıklar altında dizini doldurmaya çalışmış biri. Bu yüzden yolun başından geri dönerek sizler için en çok kullanılan örnekleri internetten bulmaya karar verdim. Şimdilik 35 adet slideshow uygulaması bulunuyor ama zamanla bulduğum bütün slideshow ve slider uygulamalarını  aynı başlık altında güncellemeye devam edeceğim. Sonuç olarak kaç tane olacağını söylemem mümkün değil. Her yeni çıkan uygulamayı hızlı bir şekilde buraya eklemeye gayret göstereceğim.

Bu yazıya eklediğim örneklerde birbirine benzeyen ve aynı şekilde çalışan örnekler mevcut. Bazıları responsive, bazıları carousel (sona geldiğinde durmadan devam eden), bazıları tam ekran, bazıları da arkaplan slideshow gibi özelliklere sahip. Eminim bu yazı altında aradığınız bir slideshow galeri çeşidini bulabilirsiniz. Aslında bu yazıyı ilk yayınladığım zamanlar sadece belirli örnekler ekleyecektim ancak dönüp dolaşınca hepsinin genel amacının aynı olduğuna karar verdim. Bir kaç tane içerik kaydırma uygulaması daha olduğu halde hiç birini bu yazıya eklememiştim. Sadece resimler için olan örnekleri toplamaya özen göstermiştim. Sonuç olarak baktığımızda içerik kaydırmaya yarayan çalışmalarla da resimler kullanılabiliyor. Zaten bu ikisini farklı başlık veya kategorilere eklemem en başından beri hataydı.

Yaklaşık olarak 100 tane eklenti ekledikten sonra kendimce bu karara vardım. İlerleyen zamanlarda aynı görevi gören bütün örnekleri yine bu yazı altında birleştirmeye devam edeceğim sizler için.

1. Bu da Tayfun Erbilen tarafından hazırlanmış pSlider. Daha önceleri Tayfun Erbilen’in sitesinde bir kaç tane videos izlemiştim ama eklenti hazırladığından haberim olmamıştı şu ana kadar. Sanırım bu listeye eklemekte oldukça geciktim. Bundan sonra Tayfun Erbilen’in sitesini daha sık takip etmem gerekiyor. Ufak bir değişiklik sonucu sayfanına başına geldi pSlider. Otomatik yer değiştirdi sanırım. :=) Demo ve indirme linklerini kendi sayfasında incelersiniz artık.
pSlider 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

2. Single Step Carousel – Hem rakam hemde ileri geri butonları yardımıyla resimler arası slayt geçiş yapılabiliyor. Ama sizin için işin kötü tarafı butonlar için herhangi bir tasarım hazırlanmamış. Kendi zevkinize  ve bilginize  göre  slayt işlemi gerçekleştiren rakamlar ve linkler için butonlar oluşturmanız gerekiyor. Sinlge Step Carousel 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

3. BeaverSliderBeaverSlider 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

4. Digital SlideshowDigitalSlideshow 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

5. Simple FadeSimpleFade 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

6. RBGImageSlider – Tasarım açısından  baktığınızda pek  bir şeye benzemiyor gibi görünse de  kendinize  özgü ikonlar kullanarak  bir hayli kullanışlı tam ekran slayt galeri örnekleri oluşturabilirsiniz. Sağ ve sol tarafta bulunan noktalara tıkladığınızda haliyle resimler arası geçiş işlemi gerçekleşiyor. Ortada bulunan noktaya tıkladığınızda Facebook benzeri olarak karşımıza siyah bir ekran çıkıyor. Uygulamanın demosu yok. Download butonundan örneği hemen indirip inceleyebilirsiniz. RBGImageSlider 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

7. WebdesignWebDesignPodCast 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

8. Blindify Blindify 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

9. Featured Content Glider FeaturedContentGlider 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

10. ShinerShiner 100+ jQuery slider/slideshow eklentileri

Aranan kelimeler:

  • slider indir
  • hazır slider indir
  • html hazır slider
  • slider yapma seo

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here