Web Fontları

0
98
Okunma

webfontlari Web Fontları

Web Fontları:

Tasarım konusunda  aklım durduğu  zaman ne yapacağımı bilemediğim zamanalrda  internette  boş boş gezinip dururum. Sanki  bir  anda  karşıma birşey  çıkacak  kafamın üstünde  koskocaman bir  ışık yanacak yepyeni bir  fikir  aklıma  gelecek  sanarım. Ama yok  olmadı ışık falan ama güzel bir  uygulama farkettim code.google de yayınlanan webfontları dikkatimi  çekti. Css ile  woff  uzantılı karakter  dosyalarına bağlantı  kurularak  yazılan harflere  farklı  farklı  font özellikleri  verilebiliyor bu uygulama  sayesinde. jQuery nin  harfler  için oluşturulmuş bir  benzeri  de diyebiliriz sayılarına bakmadım ama tahminime  göre  50 – 60 çeşit  webfontu yapılmış  ve kullanıcılara sunulmuş.

Code  googlenin webfontlarının  ana sayfasına BURADAN bağlanabilirsiniz.

Verdiğim bağlantıda web fontlarının bütün örneklerini ve  web fontlarının kullanımı hakkında detaylı  açıklama  var ama  ingilizce  inş  ilerde  türkçeye  çevirirlerde memleketimin insanlarıda  tam olarak faydalanır.

Aslında  sayfa ingilizce diye  fazla canınızı  sıkmayın derim : )

Hazır  kod  oluşturucu   yapılmış web fotnları için. Fontunuzu  seçiyorsunuz entere  basıyorsunuz gerekli olan demo ve  kodları  alabiliyorsunuz.

Kod oluşturucu  sayfasınada  BURADAN bağlanabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here