Dhtml Mouse ile Hareket Eden Menü

1
296
Okunma

a Dhtml Mouse  ile Hareket Eden  Menü

Dhtml mouse ile hareket eden menü.
Menümüzde link sınırı yokgörünüş olarak göze çok güzel görünüyor ve en güzel yanı mouse ile beraber hareket etmesi menü dikey olduğu için sadece aşağı yukarı kayması için sabitledim sağa yada sola kayma gibi bir durum yok resimli dikey menüdede aynı durum söz konusu sadece aşağı yukarı hareketlilik var zaten sağa sola da hareket etseydi menü biraz saçma olurdu.

Resimli üst menü yada artık siz ne diye kullanacaksınız bilmiyorum. ondada aşağı yukarı mouse hareketi kapalı sadece sağ ve sola doğru bir hareketlilik var.
Kodlar hakkında açıklama yaparsak önemli olan alanlara ne tür değişiklikler yapılacağını yazdım
Toplamda 3 tane ayrı ayrı menü hazırladım 3 dediğime bakmayın aklımda fikirler çoğalırsa yada başka istekler olursa zamanla onlarıda burada yayınlarız artık.
Birde menünün serverden dolayı eğer ağır açılma durumu söz konusu olursa birde sayfa yükleniyor gifi mevcut onu kendinize göre değiştirebilirsiniz ve arka planına gelince siyah bir arkaplan resmine sahip herkesin sitesi farklı beyaz, mavi, yeşil, kahve, saymakla bitmez kendi sitenizin rengine göre bir resim boyarsınız ve eklersiniz yada sitenizi açıklayıcı bir resimde ekleyebilirsiniz daha orjinal durur.

Aşağıda verdiğim demo adreslerinden demolarımızın çalışır haldeki örneklerine ve gerekli olan kodlara ulaşabilirsiniz.

Önemli scroll dhtml kodlar yüzünden iptal olduğu için menüyü  iframe içinde  açarsanız sorunsuz  bir şekilde kullanabilirsiniz  aksi taktirde  sitenizin sayfası sabit  kalır aşağı yada yukarı sitenizde gezinme olmaz

Demolar

  1. Yan menü
  2. Yan menü resimli
  3. Ust menü resmli

Aranan kelimeler:

  • mouse beraber hareket eden cisimleri ekleme kodları

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here